English

Kontakt

Constellation s.r.o.
Na Poříčí 26, 110 00 Praha 1
Czech Republic
tel +420 224900090
fax +420 224900095
office@constellation.cz

Novinky

Banky začínají opět shánět šéfy - MF Dnes 25.1.

Na rozdíl od konkurence mají jinou strategii. Jak je jejich zvykem, v Praze nebudou živit vlastní pobočku, ale spojí se s lokálním partnerem Janem Brázdou, bývalým lovcem ze světové firmy Spencer Stuart, který si ale nyní založil vlastní podnik. V době ekonomického útlumu je právě spojení menších lokálních hráčů na trhu podle Waddingtona klíčem k úspěchu.

Co vás přivádí do Česka? Co si slibujete od spolupráce s českým partnerem a od zdejšího trhu jako takového?
Vnímáme český trh jako velice důležitý pro naši evropskou strategii, stejně důležitý, jako je Německo, Polsko nebo Rakousko. Je důležité mít tady silného partnera a právě ekonomická recese nám pomohla zkušeného partnera najít.

Nyní to však spíše vypadá, že velcí hráči z oboru Česko spíše opouštějí. Proč si myslíte, že u nás přímo nepůsobí další firmy ze světové desítky hledačů šéfů? V čem je problém zdejšího trhu?
Nemyslím, že je to odraz stavu českého trhu jako takového. Spíše je to reflexe jednotlivých firem a jejich byznysu. Mnoho globálních firem je v této době pod velkým tlakem, musí spořit náklady. Hodnotí své působení na některých trzích, redukují se pozice na mnoha frontách a v jejich případě byla Praha jednou z nich.

Před několika týdny odešel třeba světový lídr Korn/Ferry, přitom po jejich opětovném návratu před několika lety říkali, že už stejnou chybu v podobě útěku z Prahy znovu neudělají. Na co podle vás nakonec doplatili?
Nemohu přesně komentovat situaci Korn/Ferry v Praze, protože přesné důvody jejich odchodu neznám a ani by to nebylo fér. Ale je to jeden z těch případů, kdy bylo rozhodnuto v rámci globální strategie úspor některé pobočky zrušit.


zpet